Grei start - vrient mot slutten
Want Want fikk 6 kilo for den overlegne seieren søndag, men det tillegget får han ikke på ryggen denne gang. Vektene var nemlig satt sist fredag. Og med seier vil Want Want også lede kampen om å bli årets mestseirende på banen (en fjerdeplass mer enn Icon Bling). Vi går også tynt i V65-2, der 7 Angelo og 1 Open Sky blir våre valg. 5 Masters Romance gikk et ok kval-løp, men har ikke gått totoløp siden i fjor. Forsøkene i år har begge endt med bortvisning fra start.
Bling Enterprise blir mestvinnende og mestseirende eier. Største bidragsyter har Icon Bling vært med fem seire og en andreplass på Øvrevoll. Han vant på 17. mai og seiret deretter i 2000 Guineas og Derby Trial. I selve Derby ble det andreplass bak War Socks. Han har utvilsomt vært en meget viktig brikke blant våre beste treåringer.
Ellers får nå Tonje Sørvang endelig sitt fortjente championat blant amatørene. Frida Sandbraaten rir ikke i siste utgave av Lampehuset Cup, og dermed er det klart at Tonje havner på topp. De andre som kan komme på samme antall seire vil da ha færre andreplasser.
Omsetningen søndag synes vi var bra. Nå er det kun tre torsdager igjen til å få med seg en ekstra slant til julepresanger. Årboken (under fanen Publikasjoner) vil fylles med oversikter og statistikker, ta en titt.
1. LØP - BOLD LIGHT HANDICAP
Et meget jevnt løp. Canmore fikk favoritt-øvelsen 1100 meter på sandbanen sist, og da ble det seier. Vant da foran Corazon de Leon og Spinaround, og tett tror vi det blir på ny. Final Angel og Sid Game er de to øvrige, og vi tror det kan bli bruk for målfoto.
Tips: 1 Canmore - 2 Corazon de Leon - 3 Final Angel Outs: 4 Spinaround
2. LØP - V65-1 - HØSTBONUS SØLVDIVISJON STAYER
Et tett og jevnt felt hvor ungdommen dominerer (tre treåringer og to fireåringer). Just Jameson har økt sitt formtall fra 66 til 80 og vist at han står for det. Light Garden var god sist i striden mot Cotton Eye Joe, og på et system kan disse to være utgang. Toeren fra Derby i fjor, Kjell Hroar, har vi vært litt skuffet over, men kapasiteten er høy.
Tips: 1 Just Jameson - 3 Light Garden - 4 Big Red Bling Outs: 5 Kjell Hroar
3. LØP - V65-2 - MAIDENLØP
Normalt gjør Angelo og Open Sky opp om seieren her. Potensialet er godt nok, men vi føler at det er mer å gå på. Masters Romance gikk et kval-løp på en ok tid og kommer nærmest. Magie Rouge fikk en elendig start i debuten, var ok etterpå. Mia Nosto har en spennende stamme, blir interessant å følge.
Tips: 7 Angelo - 1 Open Sky - 2 Magie Rouge Outs: 5 Masters Romance
4. LØP - V65-3 - V4-1 - LAMPEHUSET CUP 3 - AMATØRLØP
Want Want var utrolig god i siste start. Med en liknende innsats taper han ikke dette. Warning Shot, Boaz og Mozarts Queen er de vi ranker nærmest, men Silja Størens duo Xotica og Lady Denali kan være i trippelbildet. Xotica tester alle distanser, dette kan være den beste.
Tips. 1 Want Want, - 8 Warning Shot - 2 Mozarts Queen - Outs: 3 Boaz
5. LØP - V65-4 - V4-2 - HØSTBONUS GRUNNDIVISJON SPRINT
Queen of Hearts er avhengig av godt feste i banen. Får hun det tror vi på seier. Machine Gun venter på fullklaff. Får ofte en dårlig start, og da blir det vrient å rekke helt frem. Zofi og Azure World har fart nok i kroppen til å være med i fremste rekke. Det har også Norlando, men formen later til å være litt på hell.
Tips: 1 Queen of Hearts - 10 Machine Gun - 2 Azure World Outs: 6 Zofi
6. LØP - V65-5 - V4-3 - DD-1 - BE MY VISION HANDICAP
Løpsdagens mest åpne løp i våre øyne. Emmeline har en god sesong og får et knepent vinnertips. Heia Pingu og Price of Joy går ofte gode løp og bør være i striden. Stogas Athena er også med i striden, og Hope and Glory har vært på trippel ti ganger i år.
Tips: 9 Emmeline - 7 Heia Pingu - 4 Stogas Athena Outs: 6 Price of Joy
7. LØP - V65-6 - V4-4 - DD-2
Jevnt mellom flere. For eksempel var Engas Nightmare syvende i mål, slått med to lengder sist flere av disse hestene startet. Tipset går til Elegant Rock, som vi tror kan ta den første seieren i karrieren. Nordbye-duoen Prinsen og Robbie Brown har begge en fin oppgave, og vi håper vi har fått med vinneren på linjen. This is Pippi har startet 30 ganger uten å vinne. Håndterte 2400 meter på en fin måte og er en luring.
Tips: 5 Elegant Rock - 7 Engas Nightmare - 10 Robbie Brown Outs: 1 Prinsen
V65-forslag kr 560:
1.avd: Alle 5
2.avd: 7-1
3.avd: 1 Want Want
4.avd: 1-10
5.avd: 9-7-6-4-2-5-8
6.avd: 5-7-1-10
V4-forslag kr 350:
1.avd: 1 Want Want
2.avd: 1-10-6-2-4
3.avd: 9-7-6-4-2-5-8
4.avd: 5-7-1-10-2