* - Ja, jeg hadde kontroll, sa en smilende og veldig glad Frida etter V64-1 der hun fikk vist frem spesialiteten, frontrunnerritt. Cathrine Erichsen trener Irish Lioness, dette var hennes seier nummer 17 på Øvrevoll. Førstepremien til Stall BFP i Fridas seiersløp var 200 000 kroner.
* Frida tok seier nummer fire på Øvrevoll, de tre foregående er fra 2016 sist hun red på Øvrevoll. Én av dem var på hesten Ingvild, trent av nettopp Cathrine Erichsen. Nå drar Frida tilbake til Frankrike og fortsetter det hun selv, i vinnerpaddocken, kalte «et drømmeliv» med ritt på Deauville resten av uken.
* – Det var en helt riktig avgjørelse å avlyse! Vi jockeyer risikerer liv og helse hver gang vi rir løp, når banen er farlig glatt er det ikke forsvarlig å ri. Ingen ønsker å avlyse, og det er lett å vente for lenge. Det var nestenuhell i flere av dagens løp i dag før det smalt, sa Frida Valle Skar til TGN etter femte løp.
* Toer etter Irish Lioness (Stall BFP) i «Lanwades» ble 3-årige Mehmats Air Force foran Taifuu. Sunday Fudge skled og mistet balansen og sjansen ut av oppløpssvingen som godtgående.
* Duoen Niels Petersen/Carlos Lopez vant de tre første løpene på Øvrevoll søndag. Romanov tok seg helt overlegent av Kriteriet, Sporty var klar i Drømmemilen (Niels’ første seier i dette løpet). Den tredje vinneren var Sign O’The Times.
* Buckyboss (Silja Støren/Harry Willian Wessner) var vinner i løpet der Our Bear og Want Want gikk i bakken i siste sving.