Niels Petersen sparte ikke på superlativene etter Phantom Bling sin seier i Derby Trial. Treåringen viste stor klasse og vant sikkert til slutt. Storstallen til Petersen oser av kvalitet og det kan blir flere store seire gjennom helgen med Derbydag på Klampenborg og Oaks i Sverige.
Super Smooth dro unna i front i Derby Trial og gjorde en meget solid innsats til annen, men kunne ikke forsvare seg mot vinneren Phantom Bling (Bling Enterprise) denne gang. Carlos Lopez fikk ikke den beste starten, men løste oppgaven perfekt og avgjorde til sin fordel på en meget overbevisende måte. Han er definitivt en av de store favorittene til Norsk Derby på hjemmebane. -Han er fortsatt litt «grønn», men gjør et kjempegodt løp i dag. Jeg vil ikke sammenligne han med de hestene som skal gå Dansk Derby lørdag, men Phantom Bling skal være en klar vinnerkandidat i Norsk Derby. Nå gleder vi oss til fortsettelsen med ham, og jeg ser frem til en meget spennende helg med storløp på flere kanter. Vi stiller med mange virkelig gode hester, sa trener Niels Petersen.
Alle foto: Hesteguiden.com
.jpg)
Al Rihla (Stall Happy) har innledet karrieren meget bra og vant enkelt på Øvrevoll for to uker siden. Denne gang var hun helt overlegen i innledningsløpet. Lorenzo Putzulu satt på leken fra start til mål og trakk unna med nær ti lengder til slutt. Stallkameraten Hannibalatthegates tok annenplassen. -Det var veldig bra og hun vinner på en overbevisende måte i dag. Ekstra gøy er det selvsagt at vi har de to første i mål. Nå retter vi blikket mot Derbydagen, sa en fornøyd trener Kieran Watson.

Buck´s Model (Buck Racing) var ikke helt samarbeidsvillig før start, men når løpet kom i gang var han virkelig på hugget. Jules Mobian var med foran hele veien med den norskoppdrettede treåringen. Han ble hardt angrepet av Perfect Panda oppunder mål, men var først på målstreken. Knut O. Arnesen trener både den og Buffon som ble nummer tre. -Buck´s Model er en norskoppdrettet hest med fin avstamning. I dag gjør han et godt løp og vi hadde heldigvis marginene på vår side. Det er klart at vi har litt ambisjoner med denne fremover og vi satser mot Drømmemilen på Derbydagen, uttalte trener Cathrine Erichsen.

Oliver Wilson la seg bak ledende Nope Never med Galactico Bling (Bling Enterprise) i Eliteløpet. Han viste klasse ved å holde unna helt hjem foran Simply Minds og stallkameraten Schamyl. Flere av hestene her var ute for å slipe formen før Marit Sveaas Minneløp, men vinneren er ikke aktuell der. -Eierne har en annen kandidat i Icon Bling som jeg mener passer enda bedre til den oppgaven. Distansen er litt kort for Galactico Bling, så det er mulig vi prøver oss i Stockholm Cup med han. Det er en virkelig fin hest som utvikler seg og tar de rette stegene hele veien. Jeg er veldig godt fornøyd med prestasjonen til Schamyl og vi satser mot Sveaas med han. Nå går vi inn i en meget spennende helg med storløp i Danmark og Sverige. Jeg håper vi kan vinne løp, fortalte trener Jan-Erik Neuroth.

Fjerdevalget Run For Justice (Stall Fredbo) var i front hele veien i det fjerde løpet. Det så en stund ut til at Zofi skulle vinne løpet, men Run For Justice viste styrke, kontret og hadde marginene på sin side. Femåringen har hatt en strålende sesong så langt. -Han har vunnet to løp, og har egentlig løpt bra hver gang. Han betyr veldig mye for meg, sa medeier Anne Grethe Knudsen. -Han gjør et nytt fint løp og vi får se om han kan ta ytterligere et steg. Prestasjonen i dag var bra, fortalte trener Are Hyldmo.

Stallvenninnene Happiness og Holiday dro unna i par foran i Høymyr Hesteutstyr Cup V. På oppløpet viset det seg at Happiness var den sterkeste, og Ida Tandberg tok seg forbi den store favoritten. Holiday kjempet helhjertet til annen. Dermed ble det dobbeltseier til Stall Fighting Spirit og Stall Soma. -Dette var helt utrolig, og det var følelsesmessig sterkt å se begge hesten komme mot mål på denne måten. Både Ida og Mie red perfekt, og dette setter jeg veldig stor pris på, uttrykte en rørt Lisette Olai-Olssen. -Jeg uttalte på forhånd at begge mine hadde gode muligheter. Dette var gøy, oppsummerte trener Hallvard Soma. -Det er moro å ri løp igjen. Dette var veldig morsomt, og nå rir jeg gjerne mange løp fremover, sa amatørrytter Ida Tandberg.

Honorah (Stall Butterfly) er lynrask i uttaket og stormet til front for Carlos Lopez. Fra den posisjonen lot de seg aldre true. Lopez holdt han i gang hele oppløpet og vant sikkert foran Heart of Kabeir og Ar Diddy Dum Dum. -Har er veldig rask, og han imponerer meg stort i dag. Carlos er selvsagt en toppjockey og rir han godt hele veien til mål. Han tar årets andre seier og for meg er det like stort hver gang, sa en glad amatørtrener Poul Laursen.