Alle foto: Roger Svalsrød/Hesteguiden.com

Flower Power ledet V65-1 som et fjerdevalg i V65 fra start til mål. Willa Synøve Marcussen Schou var seiersjockey.
Willa Synøve M. Schou er i storform om dagen, og hun søkte seg rett til front med fjerdevalget Flower Power (Stall GM). Fra den posisjonen lot de seg aldri true. Hun vant løpet foran Rocks Giant og Lettfeti. Willa tok årets sjette seier på Øvrevoll. -Det går bra om dagen, og det er ikke så vanskelig når jeg får så fine hester å ri for Gina. Jeg prøver å utnytte hver eneste sjanse jeg får, smilte Willa. -Dette var bra. Hun er sterk, trives foran og holdt unna helt inn. Jeg er godt fornøyd med innsatsen til både hest og rytter, fortalte amatørtrener, eier og oppdretter Gina Mathisen som nylig passerte 100 seire.

Klammer Express (Lorenzo Putzulu) holdt unna for Bella Flamel (Carlos Lopez) i V65-2.
Klammer Express (C & O Racing) kjempet side om side med Bella Flamel nedover oppløpet. Førstnevnte så ut til å være på defensiven en kort stund, men kontret til sterk seier for rytter Lorenzo Putzulu. -Han har vist tidligere at han ikke gir seg så lett, og det var godt å se at han klarte å holde unna til sin første seier. Jeg overlot egentlig taktikken til rytteren på forhånd. Det er spennende med en treåring på stallen, sa amatørtrener Hege Larsen Mjønli.
.jpg)
I V65-3 tok Sofie Endahl er på vei mot karrierens første seier, Diggit tar her seier nummer elleve i den 51. starten.
Diggit (Tonje Guttulsrød) har innledet sesongen meget sterkt. Favoritten viste igjen frem kjempekreftene til slutt og vant foran Boaz som gjorde en god innsats. Det var Diggits tredje seier i år, og den første seieren i karrieren til Sofie Endahl i amatørløpet. -Dette var utrolig gøy! Det ble litt klabb og babb i starten, men heldigvis løste alt seg og vi vant til slutt. Galoppsporten er det som gjelder for meg, smilte amatørrytter Sofie Endahl. -Han er helt utrolig denne hesten her, og nå er han tilbake slik han er på topp. Han trives veldig godt om dagen og vi håper på en fortsatt fin sesong, sa eier, trener og oppdretter Tonje Guttulsrød. Dette var den tredje amatørtrenerseieren på rad torsdag.

I en virvlende finish i V65-4 tok Joyphoria Bling karrieren første seier. Harry Willian Wessner vant for femte gang i år.
Joyphoria Bling (Bling Enterprise) var et fjerdevalg i spillet, men stjal showet fullt ut i det fjerde løpet. Hun leverte en meget rask avslutning for Harry Willian Wesner, og hun vant med mer enn fem lengder. Nå rettes blikket mot større oppgaver. -Det er en fin hoppe dette her, og hun er i rivende utvikling. Jeg trodde egentlig at hun trengte et løp i kroppen, men måten hun vinner på i kveld var bra. Nå satser vi mot 1000 Guineas her på Øvrevoll i neste start, så får vi se om distansen passer, sa trener Jan-Erik Neuroth. Han vant løp i Sverige onsdag og har en stall i form.

Tina Smith vant for første gang siden september 2024, May Or Might siden august samme år. Torsdag var duoen best.
Tina Smith haiket med bak ledende Queen Of Hearts med sjettevalget May Or Might (Stall Haugstad). De overtok initiativet mot oppløpet, og holdt sikkert unna for godt avsluttende Heia Pingu og Stogas Athena. -Vi var spent på han i dag, men dette var nesten i overkant. Hesten går bra hele veien til mål, og det var gøy å vinne sammen med Tina. Vi har hatt et godt samarbeid over lang tid, sa trener Åge Mathisen. Nok en amatørtrener som kunne besøke vinnerpaddocken.
Fra Royal Ascot torsdag:Rock Of Cashel (Jamie Spencer), fra Niels Petersen, ble nummer 22 i Buckingham Palace Stakes, slått 11 lengder av vinneren Mezcala. Både Ryan Moore og James Doyle vant to løp på en løpsdag der Aidan O'Brien tok sin trenerseier nummer 100 på Royal Ascot. Juileumshesten var Scandinavia (Ryan Moore) i Gold Cup